BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

$LaUkInEs,_,KaTeS$


Laukines kates


Didžiules kates, gyvenancios džiunglese, dykumose ir kalnuotose vietovese yra vadinamos laukinemis katemis.


GEPARDAI: Gepardai yra patys greiciausi begikai iš visu gyvunu. Per valanda jie gali nubegti iki 113 km. Ju grakštus, ilgas kunas tarsi sukurtas greitam begiojimui. Tai labai padeda laukinemis katemis gaudant grobi. Ju kailio spalva yra gelsvai ruda su juodomis dememis. Gepardai gyvena Afrikoje, Irane, Pakistane ir Afganistane. 


LEOPARDAI: Dauguma leopardu turi taškuota kaili, taciau kai kurie iš ju buna juodi. Juodieji leopardai yra vadinami panteromis. Leopardai gyvena Afrikoje ir Azijoje. 


LIUTAI: Liutai gyvena šeimomis vadinamomis praidais. Vienoje šeimoje gyvena apie dvidešimt liutu, iš kuriu paprastai vienas arba du buna patinai ir kelios liutes su savo jaunikliais. Liutes dažniausia rupinasi maistu visai šeimai. Kai mažyliai užauga, mamos-liutes moko juos medžioti. Liutai pasižymi savo galingu balsu ir ilgais gaurais ant galvos ir kaklo. Liutai guvena Afrikoje ir Indijoje.TIGRAI: Tigrai yra patys didžiausi kaciu gimines atstovai. Jie slepiasi aukštose žoletose vietovese ir uksmingose džiunglese. Skirtingai nuo kitu kaciu tigrai prastai laipioja medžiais, taciau yra puikus plaukikai. Tigrai negyvena šeimomis. Jie yra kile iš AzijosTRUMPAUODEGES KATES: Šios veisles atstoves yra vienos iš mažiausiu laukiniu kaciu. Jos yra tik devyniasdešimt centimetru ilgio ir sveria ne daugiau kaip trylika kilogramu. Kaip ir tigrai, šios kates yra geros plaukikes


–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–


JAGUARAI: Jaguarai yra pacios didžiausios laukines kates Amerikoje. Nors dauguma jaguaru JAV gyvena zoologijos soduose, taciau Pietineje Teksaso valstijoje dar galima pamatyti klajojanciu jaguaru. Jie taip pat gyvena Meksikoje, Pietu ir Centrineje Amerikoje. Jaguaru kailis yra auksinis su juodomis dememis. Jie puikiai plaukia, laipioja ir medžioja.LUŠIS: Lušis yra maža, taškuota laukine kate turinti ilgaplauki kaili, smailias ausis ir gauruota apykakle. Ji gyvena miškuose, kur medžioja kiškius, elnius ir paukšcius. 


KALNU LIUTAS (PUMA): Kalnu liutai, dar vadinami pumomis, yra dideles ir stiprios kates. Jos gali panešti grobi triskart sunkesni negu jos paciosAKELOTAI: Gražaus kailiuko ir vidutinio dydžio kates-tai Akelotai. Jie dažniausiai medžioja nakti poromis. Laikas nuo laiko jie “šaukia” viens kita, kad žinotu kur yra jo partneris.


,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,–,,

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. ZiW:

    nematau foto…

  2. saulute12:

    as ir

  3. Ausrytya:

    ir as :D :D geras

Rašyti komentarą